Ötvözetöntvények gyártása során ügyeljen a részletekre
Az elmúlt években egyre több az ötvözött szerszám-öntvénygyártók, és a gyors technológiai fejlődés korszakában a gépészeti berendezéseket folyamatosan frissítik és cserélik. Egyrenagyobb a hiány a mechanikus öntvényekből, ezért is van olyan sok a matrica-öntvénygyártók.
A fő hiba a forma felületén kiálló buborékok jelenléte. Polírozás vagy megmunkálás után tüzelőanyag-befecskendezés vagy galvanizálás után szabaddá válik.
Az öntvények buborékos hibáit főként a pórusok és a zsugorodási mechanizmusok okozzák, a pórusok gyakran körkörösnek és szabálytalan zsugorodásnak tűnnek. A pórusok kialakulását az olvadt fém töltési és megszilárdulási folyamata során az öntvény belső felületén lévő bevonatból vagy az öntvények pórusaiból származó illékony gázok inváziója okozza.
A megszilárdulás során túl magas a gáztartalom az ötvözetfolyadékban.
Amikor az üregben lévő gázt a festék kibocsátja, és az ötvözet megszilárdítja, az öntvényben kialakult pórusok megmaradhatnak, amikor a forma kimerül.
A cinkötvözet fröccsöntvényeket széles körben használják különféle szempontok szerint, mint például dekoráció, bútorkiegészítők, épületdekoráció, fürdőszobai kiegészítők, világítási kiegészítők, játékok,nyakkendőkapcsok, övcsatok, fém csatok, valamint az öntvényfelület minőségére vonatkozó magas követelmények, amelyek jó felületkezelést igényelnek. . A cinkötvözet présöntvények általános hibája a felületi habzás.
A zsugorodás oka a fémfolyadék megszilárdulási folyamata során a térfogat vagy a végső megszilárdulási helyzet csökkenése, ami a folyadék zsugorodását okozza.
Az öntvények egyenetlen vastagsága vagy az öntvények helyi túlhevülése bizonyos területeken lassú megszilárdulást okozhat, ami térfogat zsugorodást és felületi depressziót eredményezhet.
Az öntvények felületkezelése során előforduló pórusok és zsugorodás miatt a lyukak behatolhatnak a vizes sütőfestékbe és az utóbevonatolási sütésbe. A présöntvények minősége a feldolgozó berendezés pontosságától függ, és a lyukak belsejében lévő gáz a hő hatására kitágul; Vagy a lyukban lévő víz megváltoztathatja a gőz térfogatának bővülését, ami az öntvény felületén buborékolásához vezethet.